Tajemnicze Przedmioty

Zwycięskie prace z konkursu

Przed wami 4 prace które zwyciężyły w konkursie Tajemniczy Przedmiot organizowanym przez RPGową Alchemię i Black Monk Games.

Wszystkie prace są w formacie PDF. Można je swobodnie pobrać i przeczytać:

SZYMON JAROSZEWICZ – „TAJEMNICZY WALKMAN”

W skrzynce na listy znajduje się awizo. Z treści wynika, że jest to druga – i ostatnia – próba doręczenia nierejestrowanej przesyłki o gabarytach uniemożliwiających wrzucenia jej do skrzynki. Termin odbioru mija… dzisiaj!

Na poczcie jak zwykle chaos – zdenerwowani klienci tańczący do uderzeń pieczątek, zapach dymu i starej kawy. Wszyscy w stresie i pośpiechu, więc nikt nie zaprząta sobie głowy, by sprawdzić dokładnie komu wydają paczkę. Jest nierejestrowana – masz awizo, więc dostajesz przesyłkę. Krótko i zwięźle, wręcz niewiarygodnie łatwo.

ALEKSANDRA ADAMCZYK – „DOROŚNIK”

Maszyna schowana na Boulder Beach pomiędzy duzymi skałami. Przykryta plandeką z liśćmi aby nikt nie odkrył co jest pod spodem.
Maszyna składa się z wielkiej tuby ludzkiej wielkości i przypiętego do niej bloku metalu z pokrywą pod pokrywą jest skaner. Wszytko jest pomalowane na srebrno a na boku ma napisane czarnymi literami inicjalami L. T.

MACIEJ DYBAŁ – „JONIZATOR ANODOWY KORPUSKULARNEJ SYNCHRONIZACJI AMPEROWEJ”

Niniejsza praca oraz opracowany na jej potrzeby prototyp, ma na celu ukazanie uniwersalnej natury materii i energii we wszechświecie. Wychodząc od korpuskularno-falowej natury światła, przez teorie elektromagnetyzmu i prawo zachowania energii, prof. A. Tarpani oraz dr inż. J. Uttke zdołali…

KAMILA ZALEWSKA-FIRUS – „INICJATOR WZROSTU ROŚLIN”

Dwóch profesorów Wyższej Szkoły Rolniczej z Wydziału Melioracji od lat toczyło spór, dotyczący optymalnych dawek polewowych roślin uprawnych. Pierwszy z nich, Mirosław Menisk, uważał, że należy instalować systemy mikronawodnień, „które będą dostarczały dokładnie takie ilości wody, które wynikają z naturalnego zapotrzebowania konkretnych gatunków roślin w konkretnych miesiącach wzrostu”. Z kolei Stanisław Surowiński zdecydowanie doradzał stosowanie deszczowni tak, by „rośliny odczuwały stres wynikający z odpowiednio sterowanych niedoborów”, który jego zdaniem dobrze wpływa na ilość plonów.

Dziękuje raz jeszcze wszystkim za udział i zapraszam udziału w następnych konkursach organizowanych przez RPGową Alchemię.

Bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Black Monk Games za ufundowanie nagrody.